Patron Gimnazjum

Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, w domu położonym przy kościele. Z okna Jego mieszkania widoczny był napis na kościelnym murze "czas ucieka, wieczność czeka". Jako dziecko nosił przezwisko "LOLEK''. Od pierwszej klasy podstawówki, aż do matury młody Karol był prymusem klasy i szkoły. Zwykle był chłopcem rozważnym, nie brał udziału w różnych wybrykach, ale jednocześnie był bardzo wesoły i lubiany przez kolegów. Po lekcjach biegł pędem z kolegami na podwórko, ulicę czy na boisko by grać w piłkę nożną. Lolek najbardziej lubił występować na bramce, w czym był najlepszy. Bardzo lubił sport i turystykę, bardzo dobrze grał na gitarze. Jednak Jego dziciństwo skończyło się bardzo szybko. Kiedy miał osiem lat zmarła Mu ukochana matka, a w wieku 13 lat brat. Po maturze rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wojna przerwała ich normalny tok lecz Karol nie zrezygnował z nauki studiując dalej na tajnych kompletach, grając w teatrze amatorskim i pracując w "Solvayu". Coraz bardziej jednak pociągała Go mistyka i kiedy po śmierci ojca pozostał sam zdecydował się odpowiedzieć na powołanie kapłańskie i rozpoczął studia w tajnym Seminarium. Pierwszego listopada 1946 roku Karol Wojtyła z rąk kardynała Sapiechy otrzymuje święcenia kapłańskie, a w dwa tygodnie później wyjeżdża do Rzymu na studia w Instytucie Angelicum. Uczy się pilnie, lecz w wolnych chwilach zwiedza słoneczną, bogatą w zabytki Italię. W czerwcu 1948 roku ksiądz Wojtyła wraca do Polski i zostaje wikarym w Niegowici pod Gdowem, a w marcu 1949 roku zaczyna pracować w krakowskim kościele pod wezwaniem św. Floriana, następnie zostaje profesorem KUL-u. Nie rezygnuje jednak z kontaktu z przyrodą i dalej "Wujek", jak Go nazywano, organizuje z grupą młodych przyjaciół turystyczne wyprawy. W zimie były to narty, w lecie zaś kajaki lub wędrówki po górach. I tak było, gdy przechodził kolejne stopnie w kościelnej hierarchii, profesora, biskupa, arcybiskupa i kardynała. Szesnastego października 1978 roku zostaje ogłoszona światu wiadomość - kardynał Karol Wojtyła został papieżem i przyjął imię JANA PAWŁA II. Cała Polska oszalała z radości, w kościołach biły dzwony, a ludzie na ulicach ściskali się mając łzy w oczach. Gdy w następnym roku przybył do Polski i w Warszawie wypowiedział słowa: "Niech zstąpi duch Twój i odnowi oblicze ziemi tej ziemi" - stało się jasne, że czasy pogardy i zniewolenia muszą odejść. W narodzie rodził się nowy duch i przybliżała się Solidarność. Jest to papież pielgrzym, w czasie swojego pontyfikatu odwiedzał i odwiedza wszystkie kontynenty i kraje świata. Całym narodom niesie pokój i nadzieję. Jest autorytetem moralnym naszych czasów. Dlatego uchwalono iż zostanie patronem naszej szkoły. W piątek 13 maja 1981 roku turecki zamachowiec Ali Agca wyciągnął broń i strzelił do papieża. Kula ominęła najważniejsze organy ciała, chociaż Agca mówił, że strzał był w 100% śmiertelny. Cały świat zamarł w oczekiwaniu i milony ust powtarzały słowa modlitwy z proźbą o cud. I cud nastąpił; kolejne komunikaty lekarskie niosły coraz więcej nadziei. Po kilku tygodniach z kliniki Gemelli popłyneły w świat słowa podziękowania dla Maryi za uratowanie życia i słowa wybaczenia dla niedoszłego zabójcy. Rok później Jan Paweł II złożył u stóp Maryi kulę która go zraniła, a która obecnie jest wprawiona w koronę Matki Boskiej. Papież Jan Paweł II zmarł w Watykanie 02 kwietnia 2005r. o godz. 21.37.