Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych - znów na podium.

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych. Jego celem jest wzmocnienie patriotycznego procesu wychowania w poszanowaniu i miłości do polskich symboli narodowych, historii i tradycji. Turniej składał się z dwóch części:

1. Konkurs wiedzy odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Każdy uczeń indywidualnie wypełniał test o polskich symbolach narodowych i ceremoniale szkolnym. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy VI b. Piotr Wieczorek i Hubert Wojtaszek sumiennie przygotowywali się pod opieką pani Jolanty Jarząb. 20 marca 2015 roku "stanęli do boju" i ... udało się! Piotr Wieczorek zdobył pierwsze miejsce. Hura! Pracowitość została nagrodzona!

2. Rywalizacja pocztów sztandarowych polegała na znajomości zasad musztry.Ona również przebiegła pomyślnie, oczywiście na miarę podium. A działo się to 30 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 29 w Kielcach. Trzecie miejsce wywalczyli Marta Lis, Ida Modras i Miłosz Wilk. Ci uczniowie (też z VI b ) ćwiczyli pod okiem pani Ewy Makarewicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.