Przedszkolaki w Skansenie Cisownik

11 czerwca przedszkolaki z grupy PP5 i PP8 wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do skansenu w miejscowości Cisownik (gmina Mniów) na wyjątkową lekcje historii pod tytułem JAK DRZEWIEJ BYWAŁO.

Dzieci przeniosły się w dawne czasy i zobaczyły jak dawniej wyglądało życie na wsi i jakie zwyczaje panowały.Pracując na sprzętach dowiedziały się jak uprawiano len i jak przerabiano go na płótno. Jak siano i młócono zboże oraz wypiekano chleb. Jak drobne i niepozorne sprzęty ułatwiały życie i czyniły je lżejszym.

Na koniec była degustacja chleba wypiekanego w piecu opalanym drewnem, masła oraz pieczenie pysznych kiełbasek. Spotkanie uwieczniliśmy pamiątkową fotografią. Zachęcamy każdego do zwiedzenia Skansenu.