Przywieźliśmy śnieg do Miedzianej Góry! Uczniowie naszej szkoły po raz dwudziesty bawili się na zimowisku.

Zimowe wyjazdy na narty można już uznać za szkolną tradycję. Trudno uwierzyć, że minęło  dwadzieścia lat, odkąd nasza placówka zorganizowała pierwszy wyjazd na białą szkołę.

Tym razem bawiliśmy się w malowniczej i  (dosłownie!)  zasypanej śniegiem Krynicy – Zdroju. Lepszej pogody na zimowe szaleństwo nie moglibyśmy sobie wymarzyć –ośnieżone stoki zachęcały do zjazdów, a piękna, zimowa aura  - do spacerów i podziwiania okolicy. Choć na zimowisku spędziliśmy aż sześć dni, nie mieliśmy czasu na nudę: jeździliśmy na nartach i łyżwach, wjechaliśmy tramwajem na Górę Parkową i kolejką na Jaworzynę, organizowaliśmy bitwy na śnieżki. Ostatniego dnia pobytu w Krynicy spotkała nas miła niespodzianka – wzięliśmy udział w kuligu. Panujący na dworze mrok rozjaśniany przez światło ogniska i pochodni, dźwięk dzwonków przyczepionych do sań stworzyły niepowtarzalny klimat. Na pewno długo o tym przeżyciu nie zapomnimy!

Podsumowaniem naszego wyjazdu były występy artystyczne przygotowane przez uczestników. Wśród wielu ciekawych propozycji znalazł się wiersz napisany przez Maję i Amelkę z klasy Vd. Jeśli jeszcze macie wątpliwości, czy dołączyć do nas za rok, koniecznie go przeczytajcie:

"Zimowisk0 2019"

Rok 2019 swoje zimowisko miał,

warto było tu przyjechać,

bo był na nim szał.

Była tutaj pani Ania,

która jest od pomagania.

Pani Asia nami dyryguje,

co zorganizowaniem owocuje.

Pani Ewa krótko z nami była,

ale myślę, że się tutaj dobrze bawiła.

Pan Szymon informatykiem jest,

a do tego robi zdjęcia "de-best".

Pan Michał z nami na nartach jeździ,

aktywnie można z nim czas spędzić,

Pan Rafał w-fu uczy

i do tego każdego sportu nauczy.

Pan dyrektor wszystkim zarządzza,

nawet gdy na niebie brakuje słońca.

Dziękujemy wszystkim za tak miło spędzony czas,

za rok pojedziemy na zimowisko jeszcze raz.