MARSZAŁKOWE MIKOŁAJKI

6 grudnia 2018 r. 24 dzieci z klasy 3a z Zespołu Szkół  w Kostomłotach Drugich wraz z wychowawcą p. Elżbietą Bilską i opiekunem p. Marzeną Saługa wzięło udział w ,,Marszałkowych Mikołajkach,, , które odbyły się w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.

Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 250 dzieci z różnych stron województwa świętokrzyskiego  , którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego . Zwycięzcy w nagrodę zostali zaproszeni  do Pacanowa.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. zwiedzanie ,, Bajkowego Świata’’, spektakl ,, Krawiec Niteczka’’, warsztaty,na których  dzieci ozdabiały pierniczki i wykonywały kartki świąteczne . Po poczęstunku  odbył się ,, Bal Mikołajkowy’’ , gdzie wraz z dzieciakami bawił się Koziołek Matołek i postacie z bajek . Wiele radości sprawił uczestnikom Święty Mikołaj, który obdarował ich prezentami. Wspaniałe wrażenia na długo pozostaną w pamięci dzieci.

M.Saługa